Zlati bralci na prireditvi v Cankarjevem domu

3.6.2025
V torek, 3. junija 2025, smo se z zlatimi bralci (tistimi devetošolci, ki so za bralno značko brali vseh devet let) odpravili v Cankarjev dom na posebno prireditev.
Program je povezoval Boštjan Gorenc - Pižama. Najprej so se zvrstili nagovori Gaje Kos, predsednice društva Bralna značka Slovenije – ZPMS, Brede Krašna, generalne sekretarke Zveze prijateljev mladine Slovenije, Boštjana Škufce Zaverška, predstavnika družbe Telekom Slovenije, in Katje Stergar, direktorice Javne agencije za knjigo RS.
Nato se je voditelj pogovarjal s pisateljem Andrejem E. Skubicem in urednico Alenko Veler. Andrej E. Skubic je namreč avtor knjige Lahko bi umrl na tem kavču z mano, ki jo letošnji zlati bralci prejmejo kot nagrado za devet let branja. Ledinski devetošolci bodo knjigo prejeli ob zaključnem spričevalu. Za glasbeno popestritev je poskrbel Leopold I. Tudi z njim je Pižama opravil krajši pogovor, poklepetal pa je tudi z gimnazijko Ivo Hancman, ki je pred kratkim napisala svoj prvi roman.

Zapisala: Tina Mlakar Grandošek, šolska knjižničarka