Najboljši plesalci v državi

23.6.2015
Na letošnjem državnem prvenstvu, ki se je odvijalo od 20. do 28. 6. 2015 v Medvodah, so se ledinski učenci znova odlično odrezali.

Kany Michel Obenga si je v mladinski kategoriji priplesal kar štiri prva mesta in tako vnovič dokazal, da je v državi razred zase. Dosežki:
1. mesto – show dance solo (točka Piflar, koreografija Blaž Godec),
1. mesto – show dance par z Nejo Horvat (točka Šolska ljubezen, koreografija Mimi Marčac Mirčeta),
1. mesto – jazz mala skupina (točka Jacksonly mixed, kor. Blaž Godec),
1. mesto – jazz formacija (točka Segnor matanza, kor. Blaž Godec),
5. mesto – show dance mala skupina (točka Elastic heart, koreografija Blaž Godec),
V jazz formaciji je plesala tudi učenka Lana Stermšek.

Liana Mali je osvojila kar dve zlati in eno srebrno medaljo. Naslov državne prvakinje je osvojila skupaj s soplesalkami v kategoriji show formacije otroci (točka Cat people, koreografija Mirjam Podobnik) in show male skupine otroci (točka Vrtnarjeve rožice, koreografija Mirjam Podobnik), srebrno medaljo pa skupaj s soplesalko v kategoriji show duo otroci (koreografija Mirjam Podobnik).

Gaja Dunja Babnik
je skupaj s soplesalkami osvojila bronasto medaljo v kategoriji show formacije mladinci (točka Matter od honour, koreografija Mirjam Podobnik) in 4. mesto v kategoriji modern male skupine mladinci (točka Storyteller, koreografija Mirjam Podobnik).